Prepnout do plneho zobrazeni
Opravy, úpravy, renovace ......
Odeslat odpověď

Zadní osvětlení SPZ - výměna

12. lis 2020 12:24

Ahoj všichni,
auto mám konečně u nového klempíře a začínám vymýšlet blbiny. Bude se dalt konverze na MK1 zadní světla a napadlo mě, že by se mi líbilo vyměnit to velké osvětlení SPZ z MK3 za něco decentnějšího. Např. viz obázek.
Nemáte někdo zkušenost nebo nápád jak na to? Co osvětlení z MK1 otočit a namontovat nad SPZ? Mátě někdo rozměry toho světýlka?
Hlavně mě zajímá jeho výška.
Další možnost je na víko kufru MK3 přidělat osvětlení z MK1 pod SPZ. Víko ani světýlko u sebe bohužel nemám, tak si to zkouším jen představit a možná je to úplná blbost :-)
Asi nejlepší by byla výměna celého víka za MK1, ale nové stojí skoro 400 liber a nevím zda jsou panty na stejných místech. Někdo např. zkušensoti s touto converzí? https://www.plminishop.com/Classic_Mini ... Style.html
Za vaše názory moc děkuju.
Přílohy
zadní světlo SPZ.jpg

Re: Zadní osvětlení SPZ - výměna

12. lis 2020 13:05

Zadní víko Mk1 z laminátu stojí 2100,- Kč. Pokud tedy řeším postaršování ve stylu mk1...

Re: Zadní osvětlení SPZ - výměna

12. lis 2020 14:54

To co je na ty fotce je desna prasarna.... budes se delat s predelavanim svetel a pak to zabijes timdle osvetlenim....

Zkoumal si nekdy jak vypada Mk1 viko, pripadne jak je tam vsechno uchyceny? :-) Na klasickem viku je jeste pridelana "podlozka" na kterou pripevnis teprve osvetleni a znacku samotnou.... takze pokud se ti nechce delat s vikem (tim dilem co si poslal), tak muzes alespon koupit tu podlozku http://minispares.com/product/Classic/B ... A6468.aspx

Re: Zadní osvětlení SPZ - výměna

12. lis 2020 15:17

No máš pravdu Miku, nebudu vymýšlet kraviny a asi objednám tu sadu z Polska.

Re: Zadní osvětlení SPZ - výměna

12. lis 2020 15:47

PLMiniShop neni polsko, je to stale anglie :-)

Jinak to co jsem poslal ja by sis mel koupit tak i tak, protoze je to "soucasti" Mk1/2 vika :-) spolu jeste s pantikama... ma to svoji funkci, ze kdyz otevres viko, tak se ma spz vyklopit :-)

Re: Zadní osvětlení SPZ - výměna

12. lis 2020 16:40

No já viděl PL a hned myslím na Poláky :-)
Jinak o dalších nutných komponentech, jako jsou ty dva pantíky na vyklápění a držák SPZ, vím.
Stejně ale děkuju za upozornění, je možné se si to za nějaký čas bude číst někdo, komu to přijde vhod.

Re: Zadní osvětlení SPZ - výměna

12. lis 2020 20:03

A chceš toto?
Přílohy
IMG_20201112_185915~2.jpg
IMG_20201112_190116.jpg

Re: Zadní osvětlení SPZ - výměna

12. lis 2020 21:05

Ahoj, děkuji za nabídku, ale toto nechci.

Re: Zadní osvětlení SPZ - výměna

14. lis 2020 08:57

Jj mini, jaká je pro zajímavost cena?
Díky, klidně do SZ

Re: Zadní osvětlení SPZ - výměna

15. lis 2020 17:32

Není škoda ničit originální MK III. přestavbou na rádoby MK I. ? To je asi jako když lidí přestavují 110 R na Škodu 130 RS s laminátovými blatníky a motorem z favorita pak je to akorát historický bezcenný kočkopes .........

Re: Zadní osvětlení SPZ - výměna

15. lis 2020 22:46

Jahoda píše:Není škoda ničit originální MK III. přestavbou na rádoby MK I. ? To je asi jako když lidí přestavují 110 R na Škodu 130 RS s laminátovými blatníky a motorem z favorita pak je to akorát historický bezcenný kočkopes .........


Ahoj,
z hlediska historického to škoda možná je, ale já nedělám auto pro muzeum nebo na kšeft.
Nemám v úmyslu předstírat, že mám doma MK1. Stejně každý trochu znalý minikář pozná novější model okamžitě.
Jsou ale prostě prvky, které se mi líbí a na autě, které si stavím pro sebe, je chci mít (MK1 grill, zadní světla a víko kufru).
Ostatní věci zůstanou původní a když třeba změním v průběhu let názor, nebude problém uvést auto do historicky korektího stavu.
Kdyby měl mít každý z nás doma mini v podobě, jak vyjelo z továrny, byla by to trochu nuda, nemyslíš?

Re: Zadní osvětlení SPZ - výměna

16. lis 2020 15:49

Jahoda píše:Není škoda ničit originální MK III. přestavbou na rádoby MK I. ? To je asi jako když lidí přestavují 110 R na Škodu 130 RS s laminátovými blatníky a motorem z favorita pak je to akorát historický bezcenný kočkopes .........


Kdysi se stávalo, že když vyjela MK3, tak lidé v UK měnili zadní světla svých MK1 a 2 na novou generaci, protože je to modernější. Zrovna u Miniho, který je proslulý úpravami jak z továrny, tak od subdodovatelů a konečně velké řady hobíků s knížnou Davida Vizarda v knihovničce, bych na 100% originálním stavu zrovna nelpěl. Snad se nikdo neurazí, ale byť se pár výjimek najde, tak Mini moc investiční záležitostí není (navzdory tomu co říkáme partnerkám když kupujeme první kus).

Re: Zadní osvětlení SPZ - výměna

16. lis 2020 18:40

Naprostej souhlas! :pivo:

Re: Zadní osvětlení SPZ - výměna

24. lis 2020 16:12

Tak už mám nachystáno. Jen mi schází ty dva zadní dorazy "buffery" pod držák SPZ.
Nemáte je někdo nové k prodeji? Na minispares i na minisportu je bohužel nemají.
A ještě dotaz. Je na elektriku k osvětlení SPZ nějaká gumová průchodka do víka? Nemůžu v katalogu žádnou najít. Díky
Přílohy
konverze mk1.jpg
buffer.jpg

Re: Zadní osvětlení SPZ - výměna

02. bře 2021 13:26

Moc prosím, jaký je průměr díry na elektriku a jak velké díry jsou pro ty dorazy pod SPZ?
Bohužel ty dorazy nemám a chtěl bych díry připravit před lakováním.
Moc díky za pomoc
Odeslat odpověď