Logo
Právě je 29. bře 2024 01:06

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Nestartuje, slabě svítí
PříspěvekNapsal: 17. říj 2021 18:00 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 20. zář 2021 17:47
Příspěvky: 4
Bydliště: Krašovice
Ahoj všem miníkářům. Předem se omlouvám, zda už se to tu řešilo, ale prošel jsem forum křížem krážem, ale nepochodil. Jsem miníkář začátečník, nicméně doma už je kachna a ta mě ledacos naučila.
Koupil jsme před měsícem Rover mini mayfair 1988, 986ccm, karburátor. Koupil jsem ho v Praze, po vlastní ose ujel 100 km. Cestou auto cukalo při plném plynu, při nižších rychlostech mělo tendence k chcípnutí, bylo potřeba sytit při stání i při zahřátém motoru. Říkal jsem si, že to bude v nastavení otáček na karburátoru. Nicméně nezasahoval jsem do toho. Po týdnu jsem vyrazili na první výlet, cca po 20 km bylo zase potřeba sytič i při nižších rychlostech a asi po 5 km to najednou za jízdy zhaslo úplně. Startér točil, jiskru to dávalo, přechcenej nebyl, nicméně zatím jsem neměl výbavu na žádné větší opravářské akce, tak jsme dorazili na odtahovce. S kachnou se mi v létě stala podobná věc a byl to kondík, tak jsem objednal díly, vyměnil jsem kondík, a všechny ostatní vnitřnosti rozdělovače a bylo opraveno. Zase nastartoval na brnknutí, tak jsem vyjel na krátkou projíždku a když jsem se po 5km vracel, tak opět za jízdy chcípnul, naštěstí to bylo už před vraty. Tentokrát ale startér ani netočí, po otočení klíčů ticho. jdou výstražné blinkry, světla (pravé slabě) a klakson. Jiskru to nedává, zkoušel jsem vyměnit pojistky všechny, druhou baterii a nic. V elektrice se bohužel vůbec nevyznám, ale tak mám tucha, že v tom bude zakopaný pes. Nějaké nápady? Multimetr zatím nemám, ale asi začnu s jeho nákupem a měřením, že?


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Nestartuje, slabě svítí
PříspěvekNapsal: 19. říj 2021 19:06 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 20. zář 2021 17:47
Příspěvky: 4
Bydliště: Krašovice
Doplnění:
Koupil jsem multimetr, dobil/přebil baterii na 13,2V, dal do miniho a ten naskočil. Při nastartování a ponechání se sytičem na baterii naměřeno 14,0V. Po chvilce jsem auto chcípnul, dělal na něm nějaké drobnosti, baterie se vybila na 12,9V, a opět stejný problém. Nerozsvítí se ve 2.poloze klíčku žádné kontrolky, světla svítí, klakson troubí, ale jinak ticho. Měřil jsem na startéru stejné napětí (12,9V), takže + kabel předpokládám v pořádku. Do zítra zkusím zase přebít baterii a zkusím znovu. Díky za ev. nápady a rady.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Nestartuje, slabě svítí
PříspěvekNapsal: 19. říj 2021 21:08 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 22. pro 2011 21:24
Příspěvky: 181
Bydliště: KOPŘIVNICE
Pokud se ti po otočení klíčku nerozsvítí kontrolky, tak by mohl být vadný kontakt ve spínací skřínce (někdy sepne , někdy ne)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Nestartuje, slabě svítí
PříspěvekNapsal: 20. říj 2021 13:15 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 15. čer 2009 18:33
Příspěvky: 174
Bydliště: Tábor
tess píše:
Pokud se ti po otočení klíčku nerozsvítí kontrolky, tak by mohl být vadný kontakt ve spínací skřínce (někdy sepne , někdy ne)

Taky bych to viděl na tu spínačku.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Nestartuje, slabě svítí
PříspěvekNapsal: 20. říj 2021 18:50 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 20. zář 2021 17:47
Příspěvky: 4
Bydliště: Krašovice
Děkuji za rady, šel jsem do spínací skřínky, změřil a kde nic, tu nic. Tak jsem šel po drátech a zjistil jsem, že jeden je přerušený. Tak jsem ho pořádně spojil a ejhle, zase nastartoval bez problémů. Prošel jsem v rychlosti i ostatní dráty a ostatní se zdálo ok, tak jsem vyrazil na krátkou projížďku po obci. Asi po 1 km opět tendence ke chcípnutí, padaly volnoběžné otáčky i s plným sytičem. Doskákal jsem domů, chcípl to a zase problém viz první příspěvek. Startér točí, ale motor nenaskočí. Vnitřnosti i víčko rozdělovače vyměněné, jiskru to hází. Svíčky jsou poněkud začouzené.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Nestartuje, slabě svítí
PříspěvekNapsal: 21. říj 2021 07:54 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 12. kvě 2016 12:46
Příspěvky: 64
Bydliště: Vsetín
A není problém někde jinde, než po čem jdeš?
Přívod paliva, vzduchu, špatné palivo, komprese, karburátor, seřídit ventily....tam toho zas tolik není, proč by to nemělo jet :) Takhle po netu to asi stejně nevyřešíš...


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz