Logo
Právě je 02. kvě 2024 08:18

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Mini a volant na opačné straně
PříspěvekNapsal: 03. bře 2006 00:09 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 03. bře 2006 00:02
Příspěvky: 2
Ahoj, uz dva roky touzim po tomhle uzasnem auticku. Jsem v Anglii uz temer rok a jezdi jich tu snad 100x vic nez u nas, coz je pro me nadherna podivana. Takovych ruznych designu jsem nikde nevidela a je to moc fajn. Premyslim, ze bych si ho tu koupila, ale problem je ten, ze az se vratim do Cech, tak nevim, jestli se mi vyplati nechat si predelat rizeni z prava do leva, proto se ptam na Vas nazor a predem moc dekuji za odpovedi. Jako zenska se v tom nevyznam :oops:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 03. bře 2006 09:20 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 07. úno 2006 11:47
Příspěvky: 308
Bydliště: LN
Hlavní problém u těchto aut je přihlášení do provozu, musela by jsi sehnat miníka s tzv. globální homologací, což jsou u tohoto modelu ty poslední řady. Co se týká přehazování volantu tak např. kamarád měl Š100 s pravostranným řízením a byla to docela legrace když policajti dávali fouknout spolujezdci :D , jediná nevýhoda je že se s pravostranným řízením u nás dost blbě předjíždí protože nevidíš před sebe.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 03. bře 2006 16:04 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 15. bře 2005 15:09
Příspěvky: 211
Bydliště: Brno-Řečkovice
Srdečně zdravím slečnu miníkařku na druhé straně kanálu!
Dovoz vozu ze zahraničí je vždy trošku problém a pokud je starší více než osm let, už jej u nás přihlásit nelze. Je však možné, a zde na foru jsme to již mám dojem řešili, zakoupit u nás doklady vozu stejného typu (řádově 25-30 tis. Kč), vůz přizpůsobit (čísla na motoru, karoserii atd.) a poté je možné jej u nás bez problémů provozovat.
Ohledně tvého dilema s výměnou řízení si myslím, že by to bylo možné, avšak doporučil bych si počkat na vyjádření nějakého ze zkušenějších miníkařů zde na foru. Například O.T. by ti určitě byl schopen říci více, jelikož jeho druhé Mini je také z Británie. Co já vím, tak Mini pro export do Japonska se od určité doby musely také do země vycházejícího slunce dovážet s řízením na druhé straně a posléze se přemontovat, takže to jistě možné je a vzhledem k poměrně jednoduché konstrukci Mini by to nemusel být až takový problém... Pěkné dny v UK přeje PEPE-K

_________________
The biggest things allways hasn´t to be the greatest ones... Mini.

R5 GTE 16V. Volantu se jen držím. Tohle auto se řídí srdcem...


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: mini a volant na druhe strane
PříspěvekNapsal: 03. bře 2006 17:14 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 22. črc 2005 09:40
Příspěvky: 116
Bydliště: Krkonoše - Pec
nazdarek. co se tyce tech. veci jeto palubovka pedaly řizeni jinak.pro zručneho automechnika to neni problem předělat.A zaleži jake maš fin.možnosti :D


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 03. bře 2006 17:21 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 07. úno 2006 11:47
Příspěvky: 308
Bydliště: LN
Přihlásit lze i vozidlo starší osmi let, pokud má globální homologaci. Akorát pak to musíš přihlašovat přes výzkumák. Teda apoň co jsem slyšel :roll:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 03. bře 2006 20:49 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra

Registrován: 12. srp 2005 00:45
Příspěvky: 91
Bydliště: t.c.Manchester
Jestli se muzu zeptat, ve ktere casti GB jses? Tady kolem Manchestru jich moc nejezdi, i kdyz asi fakt vic nez u nas, ale ceny jsou desne. Ja to nakonec resim tak, ze si sem privezu meho, registrovaneho v CR :?


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 03. bře 2006 20:51 
Co se týče toho jak dostat volant na druhou stranu, je v podstatě jediným dílem, který je třeba pořídit nový - levostrané řízení. Zbytek se dá pouze přemontovat.
Mnohem větší problém je, jak už tady bylo uvedeno, na miníka legálně přišroubovat značky.


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 03. bře 2006 21:48 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra

Registrován: 12. srp 2005 00:45
Příspěvky: 91
Bydliště: t.c.Manchester
Anonymous píše:
Co se týče toho jak dostat volant na druhou stranu, je v podstatě jediným dílem, který je třeba pořídit nový - levostrané řízení. Zbytek se dá pouze přemontovat.
Mnohem větší problém je, jak už tady bylo uvedeno, na miníka legálně přišroubovat značky.


co rozumis pod pojmem rizeni? Prevod, tahla...? Taky zavarit diru po tyci rizeni, podle modelu (jestli to bude novejsi) vymenit pristrojovku, predni svetla (asymetricke, svitily by primo na protijedouci auta), nevim jak motorek a tahla steracu, aby vetsi setrena plocha nebyla pred spolujezdcem...


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 03. bře 2006 23:12 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra

Registrován: 02. led 2006 16:15
Příspěvky: 225
Bydliště: Brno
Řízením myslím převodovku řízení. Zavařovat není nic potřeba, pokud vím, tak od počátku výroby Mini se s řidičem počítalo na obou stranách a na zmíněnou díru stačil gumový špunt.
Na světla jsem pozapoměl a pokud to chceš do podrobna, tak samozřejmě se musí předělat tlakové potrubí spojky a brzdy, u posledních modelů pákový převod na posilovač.
Co se týče palubovky u vajíčka není o čem hovořit a u novějších palubovek je díra schránky před spolujezdcem identická s dírou pod budíky, předělá se jen rámeček a dvířka.
Mechanizmus stěračů je stejný jenom ramínka jsou pravá a levá.
Přiznávám, že Mk VI a Mk VII moc podrobně neznám, takže něco z výše uvedeného u nich nemusí 100% platit. Snaha o co nejnižší výrobní náklady může mít někdy své výhody ;-)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04. bře 2006 01:44 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra

Registrován: 12. srp 2005 00:45
Příspěvky: 91
Bydliště: t.c.Manchester
Aha, priznam se, ze toho svyho jsem jeste poradne nevidel, protoze se porad dela na motoru. Tak to bude neco jako s broukem, ten ma taky u spolujezdce v kastli prolis na tyc rizeni.
ale treba u drevene palubky pro meho Coopera bych se asi nesmele hadal. Budiky nejsou v ramecku, a palubka se prodava zvlast RHD a LHD, pribl. po 100 GBP, i kdyz, jak se koukam na fotku, asi by to mohlo jit prohodit.


Přílohy:
image002.jpg
image002.jpg [ 42.15 KiB | Zobrazeno 6385 krát ]
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 05. bře 2006 00:08 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 03. bře 2006 00:02
Příspěvky: 2
Jejda, to neni vubec jednoduche :( Myslela jsem, ze si tu koupim krasny auticko a budu tu s nim par let jezdit a az se vratim do cech, tak si jednoduse necham predelat rizeni na druhou stranu... To ze budu potrebovat nove papiry jsem netusila. Tak to asi budu setrit a koupim si rovnou v cechach nejake az tam budu. Jinak pro JO jsem z Plymouth, je to na jihu anglie a opravdu tu je minicu hromada, fotim je a delam si sbirku :)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 05. bře 2006 00:13 
Offline
guru minifóra
guru minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 08. led 2005 16:57
Příspěvky: 846
Bydliště: Východní Čechy
kaccka píše:
Jejda, to neni vubec jednoduche :( Myslela jsem, ze si tu koupim krasny auticko a budu tu s nim par let jezdit a az se vratim do cech, tak si jednoduse necham predelat rizeni na druhou stranu... To ze budu potrebovat nove papiry jsem netusila. Tak to asi budu setrit a koupim si rovnou v cechach nejake az tam budu. Jinak pro JO jsem z Plymouth, je to na jihu anglie a opravdu tu je minicu hromada, fotim je a delam si sbirku :)


Tak se pochlub fotečkama co jsi ulovila :wink:

_________________
IS IT LOVE??????????..............Mini
MiniManiaCZ


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 05. bře 2006 19:13 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra

Registrován: 12. srp 2005 00:45
Příspěvky: 91
Bydliště: t.c.Manchester
Ostatne, proc to resit slozite, kdyz to jde po anglicku...


Přílohy:
right_side2.jpg
right_side2.jpg [ 56.99 KiB | Zobrazeno 6340 krát ]
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 75 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz