Logo
Právě je 28. bře 2024 13:24

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 09. říj 2014 22:58 
Offline
guru minifóra
guru minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 26. led 2009 00:47
Příspěvky: 507
Bydliště: Piestany, Slovensko
Tak ma napadlo, ze uz je to aj celkom rozsirene ,,na zivo" , ale na fore to este nikto nepreberal... preprava Mini na voziku. Je tu niekolko clenov, ktori si svoje auta vozia na akcie (MOTAK cup) a zrazy na vozikoch. Je to pohodlne (aj ked, povedzme si, straca to trochu caro - to samotne cestovanie v Mini :) ) , da sa vziat viac veci, je to mozno rychlejsie, moznost prespat sa v aute, atd..
Priznam sa , rodinka sa aj nam rozrastla a preto zvazujem zaobstarat dodavku a vozik a vozit Minika na niektore akcie na tom.
Ak mozte hodte sem nejake rady, ci ist do toho, aky vozik riesit, ake su alternativy, predstavte svoje prepravniky (O.T., colic, kuta, Ondra, ... ;) ) celkom som zvedavy... doteraz som si ich moc nevsimal ale teraz sa tou myslienkou tak trochu zaoberam...

Mini svojou velkostou nepotrebuje velky vozik, resp. prepravnik pre osobne auta, kludne stanci nieco mensie... napr. som nasiel Agados SMA - prepravnik pre male automobily ( http://www.agados.sk/sma-31 )...
alebo ma tiez napadlo, kedysi boli v CS voziky tzv. ,,Vlastna vyroba" a niektory domaci majstri si z toho poprerabali voziky na prepravu motoriek, clnov, motokar a pod. tak mozno nieco take? (tam ale moze byt problem s celkovou hmotnostou)

Samozrejme treba vychadzat aj z cisel ktore nepustia:
min. rozmer loznej plochy 145 x 300 (zadok moze trcat)
hmotnost cca 650 kg ( hmotnost mini )
s akym autom minimalne tahat taky naklad
a samozrejme legislativa nasa milovana...

diky za tipy & rady :D
jarik


Přílohy:


_________________
Diagnóza M1N1 + Namrdracing
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 13. říj 2014 18:20 
Offline
weban minifóra
weban minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 11. led 2005 12:58
Příspěvky: 1338
Bydliště: Frýdek-Pístek
ano tohle téma je zajímavé a opravdu tady prozatím chybělo.. u mně "vozíčkové období" přišlo tak nějak nouzově a vynuceně.. po té, co jsme se při cestě z IMM 2012 na Balatonu málem nevrátili, protože se projevily a sečetly chyby a nepřesnosti z kompletace auta po rekonstrukci v dílně v Novém Jičíně, kde s Mini neměli žádné předchozí zkušenosti.. Diagnóza: zasekl se termostat.. voda se vyvařila.. (budíček teploty přitom stále ukazoval střední teplotu) motor se ale přehřál takovým způsobem, že se z ničeho nic sám na dálnici zastavil.. z výfuku se vyvalil černý dým.. olej valil horem dolem.. originální barva se sloupala z bloku i hlavy.. naštěstí s námi v koloně jeli odborníci na slovo vzatí z Olomouce a ač se tím připravili o den koupání v termálních lázních, nenechali nás na holičkách a postupně se auto dalo na odpočívadlech do jakžtakž pojízdného stavu, aby se pomaličku polehoučku doplazilo do kempu.. pak domů.. pak následovala revize škod a zhodnotilo se to takhle.. "auto jezdí.. motor kupodivu jede, ačkoli se to jeví jako zázrak, že to přežil.. hele jezdi dokud to půjde.." a tak přišlo vozíčkové období, abych tomu našemu "39kW kardiakovi po infarktu" co nejvíce ulehčil.. a co je dále jak 200km raději jezdím na vozíku.. abych ho ušetřil především dlouhých monotónních úseků na dálnici..

něco o vozíku:
je to na zakázku postavený vozík ve firmě Paragan v Hranicích na Moravě.. celková maximální hmotnost 1300kg.. na délku má 300cm (Mini přesahuje o cca 10cm) a tak jezdím bez zadní bočnice.. šířku netuším, ale je širší jak tažné auto a to o dost a tudíž i Mini má na ložné ploše dost místa.. původně sloužil v rodině k převozu beden s novýma motorkama ze skladu ve Strakonicích na prodejnu v Příboře.. po uzavření dealerství ale neměl využití, a tak díky svým sympatickým rozměrům prošel lehkou úpravou ve firmě Hagemann v Opavě, kde mu udělali generálku a vybavili ho lyžinama uloženýma pod ložnou plochou a nad ojí se nechala udělat konstrukce na závodní kola.


Přílohy:



Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 13. říj 2014 19:45 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 17. dub 2007 20:03
Příspěvky: 333
Bydliště: Hořice
Ahoj můj vozík je dvou napravový ložna plocha 320 cm délka a šírka přesně na mini 160cm váha celková 1300kg najezdy mám kovové které strkám pod auto,když nevozím mini používá ho firma kde pracuji na převoz hlinikových a plastových okne ....
V čechách udaně existuje vyjimka která pravý že hmotnost bržděného přívesu muže přesáhnout hmotnost nad 750 kg a muže se táhnout za vozem se skupinou B když hmotnost celé soupravy nepřesáhne 3500kg ale radeji jsem si letos udělal řidičské oprávnění BE a mám klid.


Přílohy:



_________________
Konečně mám pořádný hračky:
- mini classic 94 polozávoďák :-D
- New mini Paceman JCW :-D
- několik BMW e30 ,e46,e91 :-D
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 13. říj 2014 20:53 
Offline
weban minifóra
weban minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 10. led 2005 10:35
Příspěvky: 1433
Bydliště: Plzeň/Praha
Kuta: ta vyjimka neni Ceskej vymysl :-) je to Evropska smernice (narizeni), ze celkova vaha soupravy nesmi presahnout 3,5tuny - tj. soucet maximalniho zatizeni auta a vleku nesmi presahnout 3,5tuny - tzn. u osobaku to funguje skoro na vsechny auta, u SUVecek je to horsi :-) ale tam se to da zase poresit pomoci rozsireni ridicaku o "skupinu" B96 a tam se to pak rozsiri na vahu 4,25tuny.

Jinak k tematu Ota ma ten vlek co si posilal odkaz tj. SMA-31.... pokud by si chtel vlek vlastni vyroby, musel by byt schvalen jako prepravnik aut, ale tam pochybuju o ty samotny vaze vleku, protoze to budou strasne tezky vleky sami o sobe....

A za jakym autem to tahat.... to je v soucasne dobe celkem fuk, dulezite je mit na kouli potrebnou vahu... idealne turbo nafta, kvuli zaberu od spoda a "sile" pro tahani a trosku i kvuli spotrebe, ktera diky vaze celkem vzroste :-)

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 13. říj 2014 21:03 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 05. říj 2013 21:46
Příspěvky: 11
Bydliště: Jihlava
kuta píše:
Ahoj můj vozík je dvou napravový ložna plocha 320 cm délka a šírka přesně na mini 160cm váha celková 1300kg najezdy mám kovové které strkám pod auto,když nevozím mini používá ho firma kde pracuji na převoz hlinikových a plastových okne ....
V čechách udaně existuje vyjimka která pravý že hmotnost bržděného přívesu muže přesáhnout hmotnost nad 750 kg a muže se táhnout za vozem se skupinou B když hmotnost celé soupravy nepřesáhne 3500kg ale radeji jsem si letos udělal řidičské oprávnění BE a mám klid.




Prominte kluci, ale stou vyjímkou je to jen všeobecně rozšířená lež... Podstatné u těchto věcí je vždy nejvyšší povolená hmotnost jak pro vozík tak i vozidlo... To samé jako např. za octávkou nemůžeš táhnout 2t podval byď jen prázdnej... To já jen, aby jste někdo tady nepřišel o noty...


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 13. říj 2014 21:10 
Offline
weban minifóra
weban minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 10. led 2005 10:35
Příspěvky: 1433
Bydliště: Plzeň/Praha
colombo, a proc bych nemohl tahnout prazdnej platak s max. zatizenim 2tuny? Tim, ze vlek utahne 2tuny na to nema zadnej vliv... jen proste pokud to co potahnes nesmi presahnout maximalni zatizeni koule (auta)... pokud ma oktavka 1,4 tuny, tak proste ten vlek muzes nalozit maximalne 1tunou (+400kg vazi vlek).

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 13. říj 2014 21:50 
Offline
weban minifóra
weban minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 11. led 2005 12:58
Příspěvky: 1338
Bydliště: Frýdek-Pístek
a o tom to je.. 2 tábory zastánců se zcela rozdílnými názory, přičemž v sázce je řidičák na hodně dlouho.. takže jsem se spolehnul na vysvětlení úřednice z dopravního inspektorátu, která mi rozhodně doporučila řidičák si udělat. Takže 5tis. a hotovo.. teď už mám klid a každý policajt s jiným názorem na věc, mi může.. :-)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 14. říj 2014 08:28 
Offline
weban minifóra
weban minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 10. led 2005 10:35
Příspěvky: 1433
Bydliště: Plzeň/Praha
No ja si myslim, ze je to zcela jasne, viz. stanovisko Ministerstva dopravy
http://www.mdcr.cz/cs/Media/Tiskove_zpravy/Informace_MD_k_rozsahu_ridicskeho_opravneni_skupiny_B.htm

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 14. říj 2014 10:01 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 31. říj 2010 11:53
Příspěvky: 260
Bydliště: Mariánské Lázně
Miku díky za info. :bigups: Pro mě velice zajímavá informace.

_________________
Speedwell blue Morris Mini 74.
Mini Clubman S R55 - JCW soft by OKCZ.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 14. říj 2014 10:10 
Offline
weban minifóra
weban minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 10. led 2005 10:35
Příspěvky: 1433
Bydliště: Plzeň/Praha
Nz, ono to funguje nasledujicim zpusobem:

priklad 1)
mam Skodu Octavii, ktera ma nejvyssi hmotnost 1600kg, plus muzu pripojit vozik o maximalni vaze 1400kg -> celkova vaha soupravy je 3000kg, tj. splnil jsem podminku pro to, ze celkova vaha neprevysuje 3,5tuny.
Vypujcim si vlek, ktery ma maximalni zatizeni 1800kg, ale zde mohu nalozit pouze 1400kg, protoze to je maximum pro dane auto, i kdyz vlek umoznuje vice.

priklad 2)
mam BMW X5, ktera ma nejvyssi hmotnost 2500kg, plus muzu pripojit vozit o maximalni vaze 2000kg -> celkova vaha soupravy je 4500kg a tim uz neplnim celkovou vahu 3,5tuny a musim mit na tuto kombinaci B+E
Pokud si vypujcim vlek, ktery ma maximalni zatizeni 1800kg, mohu ho nalozit pouze 1800kg, protoze je to maximum pro ten vlek, i kdyz auto umoznuje vice.

Snad to takto staci....

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 14. říj 2014 10:24 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 31. říj 2010 11:53
Příspěvky: 260
Bydliště: Mariánské Lázně
Ještě jsem našel vysvětlení, proč jsou v tom takový zmatky.
http://www.asociaceautoskol.cz/admin/files/File/Navrhy-zakonu/1_Vymezeni_ridicskeho_opravneni_skupiny__B___po_datu_19_01_2013.pdf

_________________
Speedwell blue Morris Mini 74.
Mini Clubman S R55 - JCW soft by OKCZ.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 14. říj 2014 10:34 
Offline
weban minifóra
weban minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 10. led 2005 10:35
Příspěvky: 1433
Bydliště: Plzeň/Praha
Ano, to je presne ono... v roce 2013, kdyz se toto povoleni objevilo, byla chyba v prekladu a proto to bylo strasne matouci a bohuzel nikdo nevedel (ani autoskolaci - ty samo rikali, ze to nejde, a ze ma byt proste Ecko)..... a tim, ze je to narizeni Evropske unie, je to platne pro celou EU - hlavni duvod teto upravy byl hlavne pro karavanisti, ktere opravdu 750kg nevazi...

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 14. říj 2014 16:22 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 05. říj 2013 21:46
Příspěvky: 11
Bydliště: Jihlava
MiniMike píše:
Nz, ono to funguje nasledujicim zpusobem:

priklad 1)
mam Skodu Octavii, ktera ma nejvyssi hmotnost 1600kg, plus muzu pripojit vozik o maximalni vaze 1400kg -> celkova vaha soupravy je 3000kg, tj. splnil jsem podminku pro to, ze celkova vaha neprevysuje 3,5tuny.
Vypujcim si vlek, ktery ma maximalni zatizeni 1800kg, ale zde mohu nalozit pouze 1400kg, protoze to je maximum pro dane auto, i kdyz vlek umoznuje vice.

priklad 2)
mam BMW X5, ktera ma nejvyssi hmotnost 2500kg, plus muzu pripojit vozit o maximalni vaze 2000kg -> celkova vaha soupravy je 4500kg a tim uz neplnim celkovou vahu 3,5tuny a musim mit na tuto kombinaci B+E
Pokud si vypujcim vlek, ktery ma maximalni zatizeni 1800kg, mohu ho nalozit pouze 1800kg, protoze je to maximum pro ten vlek, i kdyz auto umoznuje vice.

Snad to takto staci....



Ano tady jsi právě napsal to samé co jsem napsal já, ale v podrobné formě:)
Až na to, že tam máš zase chybu na tažné zařízení o nej. přípustném zatížení 1400kg nemůžeš připojit vozík o max. příp hmotnosti 1800kg...
Podval má prázdnej cca 400kg, ale vždy je stěžijní maximální přípustná hmotnost jelikož se jedná o soupravu takže max. příp. hm. vozidla+max. příp. hmotnost přípojného vozidla a to, že max.přípustná hmotnost přípojného vozidla nemůže přesáhnout max. přípustnou hmotnost tažného vozidla je snad jasné!!!

do 3,5t B
nad 3,5t BE


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 14. říj 2014 17:10 
Offline
weban minifóra
weban minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 10. led 2005 10:35
Příspěvky: 1433
Bydliště: Plzeň/Praha
nechci se tu dohadovat, ale nevim kde si na to prisel.... pokud vlek vazi 400kg a nic tam nevezu, tak to proste zaprezene byt muze... pokud jedna nebo druha vec je jina, tak se to vzdycky ridi tou nizsi hodnotou.... takze je jasny, ze na vlek s maximalnim zatizenim 1000kg nemuzu dat 1400kg a zase opacne, za auto s maximalnim zatizenim 1000kg nemuzu nalozit 1400kg....
dulezite je okamzite zatizeni a ne maximalni....

viz. http://www.centrumprivesu.cz/o-firme/prives-cislo-3/legislativa/

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 14. říj 2014 17:51 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 05. říj 2013 21:46
Příspěvky: 11
Bydliště: Jihlava
Miku nechci se s Tebou hadat, ale ja v tom pracuji a vim jak to je...
Poslu Ti sz zakon kde to je... Tady vytykas nazizeni vlady, vyhlasku ci nejaky akt, ale tohle vse je podrizene zakonu...


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 14. říj 2014 20:18 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 22. dub 2005 13:19
Příspěvky: 167
Bydliště: Most
Chodím každým rokem na školení řidičů abych si udržel profesní průkaz a už jsme toto téma několikrát probírali a musím dát ve všem za pravdu Mikovi.
Tahám Fiatem Multiplou(asi1500kg) Karavan o maximální možné váze 1200kg a jsem si jist že E čko na to rozhodně nepotřebuji.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 14. říj 2014 20:24 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 22. čer 2012 10:07
Příspěvky: 121
Bydliště: podkrkonoší-Dolní Olešnice
Přečetl jsem spoustu takových podobných debat a minulej rok jsem si B+E radeji udelal. Ted tahám s klidným svedomím :D


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 14. říj 2014 20:57 
Offline
weban minifóra
weban minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 10. led 2005 10:35
Příspěvky: 1433
Bydliště: Plzeň/Praha
colombo, klidne to hod sem, urcite to oceni vice lidi nez jen ja.... ale jak jsem hazel posledni odkaz, tak tam jsou i výňatky z vyhlasky, ktera to ma na "starosti" a je tam presne popsano co jsem psal.... pokud se v tom pohybujes, tak urcite presne napises jak to je vcetne "opory", kde je to jasne dano....

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 15. říj 2014 05:32 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 05. říj 2013 21:46
Příspěvky: 11
Bydliště: Jihlava
CHOCHOL píše:
Chodím každým rokem na školení řidičů abych si udržel profesní průkaz a už jsme toto téma několikrát probírali a musím dát ve všem za pravdu Mikovi.
Tahám Fiatem Multiplou(asi1500kg) Karavan o maximální možné váze 1200kg a jsem si jist že E čko na to rozhodně nepotřebuji.




Ano toto je možné splnil jsi podmínky - tažné vozidlo vyšší hmotnost než vlečené, tažné zařízení 1200KG, do 3,5t souprava takže jen B...
Ale to není ten případ o kterém se tady bavíme...

Odpoledne Vám to sem dám


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 16. říj 2014 19:21 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 28. črc 2014 00:06
Příspěvky: 127
Bydliště: Praha
moje mini sme dovezli z nemecka soupravou - opel frontera a maly vozik...a vaha soupravy byla asi 3350.
Takze nam Bcko stacilo :)

Obrázek


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz