Opravy, úpravy, renovace ......
Odeslat odpověď

Re: Ochranný rám

25. led 2010 23:34

Nechcem sa nikoho dotknut, ale mieril som tym na bezpecnost nie na povolenie montaže. K tomu by nám možno niečo vedel povedať Jozzy, či by mu pomohol rám, ked šiel cez budku.

Re: Ochranný rám

26. led 2010 00:16

tak nepochybně rám při nějaké nehodě může zachránit život. Taky je fakt že pro 100% bezpečí musíš značně pozněnit interiér a taky asi dost záleží jak moc je rám složitej. Problém je v tom že jezdit s takovým autem je nebezpečný hlavně kvůli policii, holt logika unas v CR vždy trošku pokulhávala, nemůžeš mít v mini cooperu co ma 600kg a 3 plechy rám, ale za to od 18ti můžeš jezdit v Hummeru. Bohužel je tady už uplně zabité to čecháčkovstí, stavět si vše doma. škoda

Re: Ochranný rám

26. led 2010 07:55

no tak chápu,že homologace dle FIA nebude uznána jako homologace do běžného provozu.. chápu i obavy ze zásahu do konstrukce automobilů, bez přilby navíc ten rám může být taky celkem nebezpečný v obyč sedačce a pásech (o tom všem by se dalo docela polemizovat),ale nikde není psáno,že nemůžu převážet v autě cca 20metrů naohýbané trubky :D

Re: Ochranný rám

26. led 2010 10:00

:) krásná definice ochraného rámu...

Re: Ochranný rám

26. led 2010 10:37

Tak mě jen napadlo, když v CR nemůžeš bez ůplatků mít rám v autě tak co třeba 4body sparco a sedaky.
Jinak v UK je to s rámem asi tak (i s ostatmíma věcma) že musíš splnit zakonem stanovené podminky a tzn. nesmíš mit nic co by bylo nebežpečné ostatním v provozu ale co je uvnitř je jim jedno. Já sem do auta rám dal a na stk ho budu tahat ven. asi se stanu sponzorem policie cr :x

Re: Ochranný rám

26. led 2010 10:58

Ďuro píše:Nechcem sa nikoho dotknut, ale mieril som tym na bezpecnost nie na povolenie montaže. K tomu by nám možno niečo vedel povedať Jozzy, či by mu pomohol rám, ked šiel cez budku.


Sice ho na x místech omotáš různýma omotávkama,ale pokud plaveš v sedačce ze strany na stranu,na hlavě nemáš helmu,a nepojedeš pomalu, tak při nehodě se můžeš opravdu blbě zranit o rám samotný (hlava na maděru), kolikrát se utrhne sedačka,a ty se sám namotáš na svůj rám...na druhou stranu nikdo netvrí,že kdyby jsi ho tam neměl, by l by jsi v pořádku a ne mrtvej tak jako tak...jen jsem chtěl upozornit na to,že rám sám o sobě není žádná záruka bezpečí ani náhodou. A blbých náhod se u nehod děje hrozně moc.

Re: Ochranný rám

26. led 2010 11:26

cappy: spravne vsechny veci co se odlisuji od puvodniho/serioveho stavu by si v aute mit nemel. Tz. ani anatomy, ani 4bodovy pasy, atd atd.....

Re: Ochranný rám

26. led 2010 11:37

Zdravim ve spolek.

Na aute by jiste upravy mely jit udelat. Tedy legislativa na to mysli, ale jak slozite je splnit pozadavky je vec druha. Konkretne by melo jit o typovou nebo individualni PRESTAVBU vozidla. Vice viz. Předpis č. 56/2001 Sb. §74 a Předpis č. 341/2002 Sb. §31

http://www.sagit.cz/pages/sbirkatxt.asp ... d=76&typ=r
http://www.sagit.cz/pages/sbirkatxt.asp ... d=76&typ=r

Prema

Re: Ochranný rám

26. led 2010 17:58

už to tu bolo ale dam to znova ... podla originalu certifikovanemu FIA , vyrobené z bezošvovej trubky... cena 130 eur...
Přílohy
S1035035.JPG
S1035035.JPG (189.52 KiB) Zobrazeno 7960 krát
S1035029.JPG
S1035029.JPG (167.18 KiB) Zobrazeno 7960 krát

Re: Ochranný rám

26. led 2010 19:03

tak to jepodobny co mám v autě viz foto(taky fia homologace ale nevim skupinu) ale i tak ohrožuju bezpečnost provozu protože to není origo z fabriky a neumim lobovat v PS :blink:
Přílohy
Image00013.jpg
Image00013.jpg (154.28 KiB) Zobrazeno 7940 krát

Re: Ochranný rám

26. led 2010 21:02

Bezpečnostní rám v seriovém autě je opravdu nepovolený.Homologace FIA se totiž týká pouze závodních vozidel. Dokonce i tréninkové vozy v mistrovství světa rallye mají rámy zakázané. (V r.93 se vyřezávali rámy na RAC v Anglii z tréninkových Favoritů- důvod?-v autě pohybujícím se v běžném provozu nesmí být.) A úder hlavou v přilbě o rám krytý předepsaným obložením není opravdu nic příjemného,což by vám potvrdilo mnoho jezdců. A bez přilby raději ani nedomýšlet.

Re: Ochranný rám

26. led 2010 21:44

takže jak tu již bylo několikrát zmíněno, do auta si může každý dát co chce, ale na technické neprojde ani kdyby to splňovalo předepsané normy EHS, ověřeno odpovědnou osobou a pokuta je v mnoha případech na uvážení orgánu a pokud vám ji bude chtít dát, tak si něco najde :D

Re: Ochranný rám

27. led 2010 17:03

Já mám originál Wiechers, na domácí výrobu má sice složitěji tvarovaný oblouk, ale zase jen minimálně omezuje prostor na zadních sedadlech a oblouk téměř dokonale kopíruje vnitřní tvar kasle. O legalizaci se nesnažím, jediné co jsem udělal je nalakování černou matnou barvou, takže při běžném pohledu zaniká. Oceňuji šikmou demontovatelnou vzpěru pro zvýšení tuhosti.
Přílohy
ram1.JPG
ram1.JPG (43.63 KiB) Zobrazeno 7822 krát
ram.JPG
ram.JPG (35.41 KiB) Zobrazeno 7822 krát
Schránka02.jpg
Schránka02.jpg (54.04 KiB) Zobrazeno 7829 krát
Schránka01.jpg
Schránka01.jpg (69.28 KiB) Zobrazeno 7829 krát
IMG_2485.jpg
IMG_2485.jpg (46.29 KiB) Zobrazeno 7829 krát

Re: Ochranný rám

12. bře 2013 19:01

Ahoj,
Tak po dlouhé době napíši něco do tohoto tématu.
V mini mám origo rám HEIGO typ 5, zapsaný v TP, sice ještě nepřihlášený u nás v ČR, ale bavil jsem se na technický s jedním maníkem, ukazoval jsem mu TP a říkal že nebude žádný problém jak na TK tak s policii, rám bude zapsán v poznámkách na malém TP.

Honza
Přílohy
1 012.jpg
1 012.jpg (160.11 KiB) Zobrazeno 7412 krát
1 009.jpg
1 009.jpg (153.65 KiB) Zobrazeno 7412 krát

Re: Ochranný rám

12. bře 2013 21:30

jo to by problém být neměl, pokud je to zapsané, tak je vše ok a už je jen na tobě, bohužel unás se to připsat nedá...

Re: Ochranný rám

12. bře 2013 22:25

Myslim si, ze nasi vazeni zeleni spoluobcania CR/SR, sa do tychto zalezitosti az tak nevyznaju.. jeden pripad: kamosa na e30ke s ramom, menenym motorom a uplne inym rozmerom kolies odstavili pri prevoze sutazaku (auto ma na statnych znackach, nie na sporovych). Samozrejme si ho nechali na dlhsie kvoli ramu a motoru atd a povolali este dalsiu hliadku na pomoc s problemom. Nevyriesili nic, dostal peknu pokutu za to ze nemal spravy rozmer kolies. Je pravda ze on sa na tom nevozi skoro kazdy den ale nemyslim si ze zeleni maju nabiflene tieto vyhlasky.

Re: Ochranný rám

12. bře 2013 23:01

Moj skromny nazor ktejto problematike je taky ze moze byt kamos rad ze mu ostali papiere nakolko je v aute namontovanie nieco co tam od vyroby byt nema a kazdy zasah je na zobratie papierov nakolko to auto nikdy nemalo prejst ST a tym padom nema co robit na ceste...vec druha je ze pokial ma vsetko spravene tak ako ma byt...ram,sedadla,pasy tak zvysuje svoju bezpecnost...unas vsetko funguje tak ako sa niekomu hodi.... Takze drzim palce a co nqjmenej kontrol a buzeracii oklietkovanym :)

Re: Ochranný rám

13. bře 2013 00:36

:twisted: su tri moznosti...
-najzdlhavejsia.. vybavit si to po uradoch a zlegalizovat... (skor nerealne) Yellow_Flash_Colorz_PDT_40
-nechat to tak a riskovat... :?
-alebo... najist si to ,,spravne" zamestnanie :mrgreen:

Re: Ochranný rám

13. bře 2013 20:20

No ked vidim rolovacky cez strechu s Mini tak by som si taku fast roadovu klietku dal aj napriek tym riskom :D
Odeslat odpověď