Logo
Právě je 28. bře 2024 14:32

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 76 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Martin ML - Mini 1000 - "MORRIS"
PříspěvekNapsal: 31. říj 2010 12:48 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 31. říj 2010 11:53
Příspěvky: 260
Bydliště: Mariánské Lázně
Ahoj všichni.
Tak jsem si splnil jeden ze svých snů a pořídil Miniho. Bude na něm hafo práce, ale na to se vlastně těším.
Fešák na fotkách je z roku 1974. Má najeto "poctivých" 56tis. km :-))) a má lépe vedenou servisku než můj Passat :-)
Zní to hezky, ale auto celých 25let stálo v garáži ve Švýcarsku a proto bude potřebná jeho kompletní resuscitace.
K mému údivu se rez ve větší míře projevila jen na plechu který drží dveře a na prahách a zadním blatníku.
Rámy a podlaha jsou v pořádku. Karosářské práce proto po prvních zjištěních nebudou tak náročné. Interiér je poměrně zachovalý a stačí jej pořádně vyčistit.
Miník je origo kompletní, jen motor 25 nejel, takže ho čeká rozborka, stejně jako celé auto. Dokonce jsem v autě našel dvě rezervní kola, kompletní sady těsnění snad na všechno, novou vodní pumpu a svíčky, dva nové nárazníky a originál chromové poklice.
Přikládám pár foteček a budu rád za vaše názory na tohohle prcka. Jsem Mini začátečník a tak budu rád, když mi zrovna o tomhle kusu řeknete nějaký info a zajímavosti. Díky všem Marty


Přílohy:
Predek1.jpg
Predek1.jpg [ 170.33 KiB | Zobrazeno 26631 krát ]
zadek.jpg
zadek.jpg [ 181.42 KiB | Zobrazeno 26631 krát ]
prava.jpg
prava.jpg [ 132.99 KiB | Zobrazeno 26631 krát ]
stitek.jpg
stitek.jpg [ 111.1 KiB | Zobrazeno 26631 krát ]
podlaha.jpg
podlaha.jpg [ 101.94 KiB | Zobrazeno 26631 krát ]
okno.jpg
okno.jpg [ 61.64 KiB | Zobrazeno 26631 krát ]
Motor.jpg
Motor.jpg [ 115.97 KiB | Zobrazeno 26631 krát ]
interier.jpg
interier.jpg [ 96.38 KiB | Zobrazeno 26631 krát ]
doklady.jpg
doklady.jpg [ 75.05 KiB | Zobrazeno 26631 krát ]
leva.jpg
leva.jpg [ 150.42 KiB | Zobrazeno 26631 krát ]

_________________
Speedwell blue Morris Mini 74.
Mini Clubman S R55 - JCW soft by OKCZ.


Naposledy upravil Martin ML dne 13. srp 2019 13:46, celkově upraveno 2
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Mini 1000, 1974 Leyland
PříspěvekNapsal: 31. říj 2010 14:47 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 12. úno 2007 14:22
Příspěvky: 92
Bydliště: krnov/ova
ahoj _ vitej v klubu..blahopreji ke koupi tveho miniho - videl jsem ho na aukru.. a preji ti pohodovou renovaci :wink:

_________________
je hafo pěkných aut..ale mini je mini


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Mini 1000, 1974 Leyland
PříspěvekNapsal: 31. říj 2010 14:49 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 07. čer 2007 13:04
Příspěvky: 281
Bydliště: Ostrava
Gratuluji ke koupi ...... :bigups:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Mini 1000, 1974 Leyland
PříspěvekNapsal: 31. říj 2010 15:00 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 07. lis 2007 22:49
Příspěvky: 437
Bydliště: nyrany
cus,gratuluju k porizeni,peknej kousek,a dost prace,drzim palce


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Mini 1000, 1974 Leyland
PříspěvekNapsal: 31. říj 2010 16:06 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 15. čer 2009 18:33
Příspěvky: 174
Bydliště: Tábor
Hezkej. Přeju hodně radosti při rekonstrukci. Práce máš dost.
Taky sem o něm přemýšlel, ale doma by mě zaručeně vyhodili :lol:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Skydiver - Mini 1000, 1974 Leyland
PříspěvekNapsal: 11. lis 2011 00:04 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 29. říj 2011 10:23
Příspěvky: 25
Bydliště: Benesovsko
Ahoj, koupil jsem rozebranyho 998, 1972 British Leyland. :banana: Taky cervenej. Budu ted delat lak a pak strojit z krabic....
z jsi nejak pokrocil? Pokud ne, muzes mi prosim nafotit detaily motoroveho prostoru a pristrojovky? Mam v krabicich( udajne ) is spoustu dalsich dilu z te doby, tak kdyz bude horet, ozvi se. :wink:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Martin ML - Morris
PříspěvekNapsal: 13. srp 2019 13:33 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 31. říj 2010 11:53
Příspěvky: 260
Bydliště: Mariánské Lázně
Tak konečně po letech mohu s velkou radostí a nadšením oživit své vlákno.

Auto jsem před lety kupoval s myšlenkou, že koupím nějaké na renovaci a dám Vtec. Nějaký ten čas jsem lovil po internetu a pak objevil aukci od koruny na Aukru. Celý jsem si to ani moc nepromyslel a auto koupil jen z fotek. O Mini jsem v té době vlastně nevěděl skoro nic, neměl jsem dostatečné finanční ani technické zázemí. Prostě se mi to tenkrát koupě jevila jako dobrej nápad a ostatní, že se nějak pořeší.

Auto jsem zaparkoval v dřevěný boudě a začal konečně pořádně pročítat tohle forum. Všem opravdu doporučuji, aby zvolili opačný postup, tedy ČÍST a pak KOUPIT :D . Nedlouho po koupi, jsem začal zjišťovat, jaký jsem měl vlastně štěstí. Auto bylo po dekádách vytažené ze Švýcarské stodoly, kam jej zřejmě zaparkovali pro závadu na motoru. Ten nejde ani protočit. Mini ale nebylo nikdy napadeno jakoukoliv úpravou a je vše původní. Myšlenku na Vtec jsem tedy zavrhl a rozhodl se jej zachovat v převážně původním stavu. Hlavně padlo velmi důležité rozhodnutí. Nechat auto v celku do doby, než budu mít dostatek peněz, vhodné zázemí a v neposlední řadě i známostí. Nechtěl jsem, aby auto skončilo v krabicích. Zároveň kdybych byl nucen auto prodat, určitě je lepší, když je kompletní, než když člověk prodává soubor dílů. A v celku zůstalo bohužel opravdu velmi dlouho :(

No a mezi tím jsem potkal dívku :inlove: a po nějaké době společného soužití, jsem jí nenápadně představil New Mini. Auto si zamilovala tak, že její Peugeot 206 brzy nahradil modrý Mini R50, který máme už sedm let a je nedílnou součástí naší domácnosti. Díky tomuhle autíčku jsme pak společně vyrazili na pár srazů a poznali super lidičky okolo mini. Díky velké náhodě, jsme náš první sraz sdíleli chatku s Peťou (Minicarem), díky kterému jsem začal balit špunty do uší :wink: , ale hlavně mě nechal poprvé v životě řídit klasický Mini. Do té doby, jsem jen jak malej kluk, chodil do mého nepojízdného auta točit volantem a představoval si, jaký to bude, až vyjede.

Pak přišla koupě bytu, rekonstrukce bytu, stěhování, svatba, narození naší dcerky, koupě domu, rekonstrukce domu, stěhování a vždy tedy Mini, muselo kvůli financím, na svoje znovuzrození počkat. Všichni okolo a chvilkama i já sám, si mysleli, že tohle autíčko asi nikdy nevyjede. Mezi tím jsem alespoň začal svou domácnost vybavovat potřebným nářadím, literaturou a díly. Taky jsem ještě pořídil od Rosti Metro kvůli motoru a čtyřpístkům.

Uplynulo tak už téměř devět let od pořízení a konečně můžu konstatovat, že čas Morrise konečně přišel.


Přílohy:
Poznámka: Metro od Rosti

Poznámka: Zaparkováno

Poznámka: Cesta domů po koupi


_________________
Speedwell blue Morris Mini 74.
Mini Clubman S R55 - JCW soft by OKCZ.
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Martin ML - Mini 1000 - "MORRIS"
PříspěvekNapsal: 13. srp 2019 14:25 
Offline
machr minifóra
machr minifóra

Registrován: 26. kvě 2009 22:07
Příspěvky: 334
Bydliště: Jaroměř - Praha
Pěkný příběh, dost podobný mému, jen jsem nebyl tak "rozumný" (?) a hned jsem ho rozebral a pak až škudlil korunku po korunce, ale zase už jezdím..
Tak ať se dílo daří :bigups:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Martin ML - Mini 1000 - "MORRIS"
PříspěvekNapsal: 15. srp 2019 00:47 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 11. bře 2010 11:59
Příspěvky: 36
Koukám že nás mladejch pitomců bylo víc :biggrin: Taky bych se mohl pod podobný příběh podepsat.. a bohužel i já ho tenkrát stihl rozebrat.. a stále čeká :roll:

_________________
Mám HO malýho!!


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Martin ML - Mini 1000 - "MORRIS"
PříspěvekNapsal: 19. srp 2019 10:24 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 31. říj 2010 11:53
Příspěvky: 260
Bydliště: Mariánské Lázně
Takže po úvodním povídání konkrétní akce.
Díky pročítání fóra, jsem narazil na Michala89. Vlákna s jeho renovacemi jsem viděl snad stokrát a v duchu doufal, že moje auto jednou dostane také podobnou péči. Zkusil jsem jej tedy oslovit a domluvili jsme se na renovacích jednotlivých částí miníka. V tuhle chvíli bych chtěl konstatovat, že jsem si nikdy na autě ani nevyměnil olej. Auta jsem sice vždycky miloval, ale znalosti o jejich fungování jsem měl vlastně skoro nulové. A tak jsem začal studovat. Obrovskou výhodou renovace Miniho je to, že existuje nespočet videí, diskuzí a fotografií. Takže jako první přišel na řadu zadní rám. Naštěstí je jeho vyndání poměrně jednoduchá záležitost a zvládl jsem to sám :thumbup: .
Když byl rám venku, konečně jsem se mohl pořádně podívat, co napáchal zub času. Bohužel hned bylo jasné, že zachránit původní rám zřejmě nepůjde, nebo by jeho zachraňování stálo mnohem víc, než koupě nového. Takže se komplet zadní osazený rám zabalil a frčel k Michalovi89. Mám navíc obrovský štěstí, že Michalův kamarád jezdí pravidelně do našeho města a byl ochoten mi rám odvézt a přivézt zpět až do domu.
Jak rám dopadl po příjezdu do operačních sálů MR Conceptu je patrné z fotek. Opět prostě dokonalá práce. Objednávka dílů od TomášeCZ proběhla také dobře a díly z Anglie putovaly rovnou do dílny k Michalovi. Rám byl jen v jakési přepravní barvě, takže se musel také pískovat a následně se použila prášková barva. Nebyl jsem si úplně jist použitím komaxitu na rám, ale dle slov Michala jde o vhodnou technologii. Jaké máte zkušenosti vy? Raději kvalitní barvu nebo tu práškovou? Kdybych si musel vše dělat sám, musel nechat díly pískovat, zinkovat, barvit atd., vše navíc někam vozit, myslím, že cena by nebyla o tolik vyšší. No a teď mám obrovskou radost z hotového rámu.


Přílohy:

















_________________
Speedwell blue Morris Mini 74.
Mini Clubman S R55 - JCW soft by OKCZ.
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Martin ML - Mini 1000 - "MORRIS"
PříspěvekNapsal: 19. srp 2019 20:16 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra

Registrován: 28. pro 2006 19:45
Příspěvky: 222
Krasna prace Michale! ps.tady se moc chvaly nedockas...

_________________
www.minikov.eu


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Martin ML - Mini 1000 - "MORRIS"
PříspěvekNapsal: 20. srp 2019 07:41 
Offline
guru minifóra
guru minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 06. lis 2010 09:36
Příspěvky: 523
Bydliště: 49.812631,13.394144
Ahoj Martine
Když vidím tvoje Mini tak se mi vybaví Aukro v roce 2010 a telefonát prodávajícímu že to auto je docela Ok a že se můžu přijet podívat :D . Nakonec jsem to už dnes nevím proč neodklepl a ty máš Mini :D .
Já pak koupil v zimě 2010 moje SPi a protože nemám rád krabice tak to během láta 2011 dal do kupy.
Každopádně přeji dost sil a nervů při renovaci protože to vypadá na dost práce.
Jirka

_________________
I MINI věci dělají velkou radost
Obrázek


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Martin ML - Mini 1000 - "MORRIS"
PříspěvekNapsal: 04. říj 2019 13:27 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 31. říj 2010 11:53
Příspěvky: 260
Bydliště: Mariánské Lázně
Tak další zásadní krok je za mnou. Rozborka je dokončena. Pořídil jsem si sadu pro začátečníky :-) (štítkovač, pytlíky a centrofix) a každý krok si fotil a vše poctivě značil. Snad to tedy pak dám zase nějak dohromady :-) Celkově to šlo docela pěkně. Pár těžších chvilek jsem zažil asi jen při sundavání pedálovky a volantové tyče. Motor jsem vynadal tak, že se předek položil na paletu a pak se zvedl předek kastle a vytáhla paleta s motorem. Šroubů ulomeno naprosté minimum (na náraznících, uchycení blinkrů a zničené matky uchycení mechanismu stěračů).
Při rozebírání jsem také našel pro mě záhadný kulatý předmět v barvě karoserie. :-) Ví někdo, k čemu to slouží? (poslední foto)

No a v neděli vezu auto na otrýskání sodou do firmy, kterou mi doporučil Worry (https://www.ftg-prumyslovecisteni.cz) a následně rovnou ke klempíři, kde začne další kapitola oživení Morrise.


Přílohy:








_________________
Speedwell blue Morris Mini 74.
Mini Clubman S R55 - JCW soft by OKCZ.
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Martin ML - Mini 1000 - "MORRIS"
PříspěvekNapsal: 04. říj 2019 13:40 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 12. kvě 2016 12:46
Příspěvky: 64
Bydliště: Vsetín
Teď mě tak napadlo, kolik váží takhle holá kastle? Dá se to ve dvou naložit?

Začínáš celkem hezkým tempem :) jsem zvědav kolik koroze vyleze po pískování


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Martin ML - Mini 1000 - "MORRIS"
PříspěvekNapsal: 04. říj 2019 13:49 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 31. říj 2010 11:53
Příspěvky: 260
Bydliště: Mariánské Lázně
Kastle váží okolo 140kg. Nakládali jsme to ve dvou a úplně v pohodě.

_________________
Speedwell blue Morris Mini 74.
Mini Clubman S R55 - JCW soft by OKCZ.


Naposledy upravil Martin ML dne 26. dub 2021 15:15, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Martin ML - Mini 1000 - "MORRIS"
PříspěvekNapsal: 04. říj 2019 20:21 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 24. kvě 2007 13:33
Příspěvky: 261
Bydliště: Bdeněves
Takhle holou kastli odneseš ve dvou úplně pohodě. Několikrát vyzkoušeno. Jeden vpředu druhy vzadu. Když jsem kupoval druhé mini, které bylo komplet jen bez motoru, zadní kola prázdný a bubny přirezlý, tak jsme ho vzadu čapli každej z jedné strany za podběhy a už se jelo ze stodoly až k plaťáku. Tam jsme rozhodli, že než roztočíme naviják tak se naserem a hodíme ho až nahoru. Původní majitel z Deutschlandu moc nechápal ...

_________________
... malé auto s velkým srdcem...


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Martin ML - Mini 1000 - "MORRIS"
PříspěvekNapsal: 17. říj 2019 10:01 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 31. říj 2010 11:53
Příspěvky: 260
Bydliště: Mariánské Lázně
Tak auto je otrýskané. Práci firmy hodnotím na jedničku. Naštěstí se na autě neobjevilo nic, s čím bych už nepočítal. Dle klempíře, ke kterému se hned auto odvezlo, je to naštěstí jeden z nejméně rezavých Mini, co tam měl. Prý jich udělal už asi deset. Takže auto je určitě v dobrých rukách.
Cena za otrýskání byla 15 tis.

Ještě poprosím o radu, zda je tenhle díl ( https://www.minisport.com/40-10-88-2-bo ... odels.html ) vhodný na opravu strany podlahy kufru. Z fotek jsou patrná prorezlá místa.
Moc děkuju.


Přílohy:













_________________
Speedwell blue Morris Mini 74.
Mini Clubman S R55 - JCW soft by OKCZ.
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Martin ML - Mini 1000 - "MORRIS"
PříspěvekNapsal: 17. říj 2019 12:29 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 26. črc 2008 10:41
Příspěvky: 236
Bydliště: Praha
použij toto https://www.aci.cz/0201389-podlaha-zava ... 06468.html

_________________
www.autoservis24.eu


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Martin ML - Mini 1000 - "MORRIS"
PříspěvekNapsal: 02. úno 2020 22:33 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 31. říj 2010 11:53
Příspěvky: 260
Bydliště: Mariánské Lázně
Tak mini je od klempíře zpět u mě doma. Nějak jsme nenašli společnou řeč ohledně kvality prováděné práce.
Fotky jeho práce pro představu přikládám. Co na to říkáte vy? O klempířine nevím vlbec nic, ale nezdá se mi to jako hezká a kvalitní práce.
Zároveň se potřebuji zeptat. Klempíř udělal práh a podlahu neoriginálně s použitím plechu, který tam podle mě nemá být.
Udělal kus nové podlahy viz obrázek 1 a pod to navařil díl z odkazu http://www.minispares.com/product/Class ... o%20search
Je možné tento postup použít, nebo to budu muset všechno vyřezat a nechat udělat znovu? Díky moc za radu.


Přílohy:






_________________
Speedwell blue Morris Mini 74.
Mini Clubman S R55 - JCW soft by OKCZ.
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Martin ML - Mini 1000 - "MORRIS"
PříspěvekNapsal: 02. úno 2020 22:40 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 31. říj 2010 11:53
Příspěvky: 260
Bydliště: Mariánské Lázně
No a ještě ty další foto klempířiny. Za názory budu moc rád. Asi nepotřebuji mít Mini 100% dle originálu, jen bych chtěl, aby to bylo funkční a bezpečné.


Přílohy:







_________________
Speedwell blue Morris Mini 74.
Mini Clubman S R55 - JCW soft by OKCZ.
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 76 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz