Logo
Právě je 28. bře 2024 11:30

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Svezení před koupí mini clasic
PříspěvekNapsal: 08. zář 2021 13:52 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 08. zář 2021 13:39
Příspěvky: 7
Bydliště: Praha
Ahoj všichni,
Již dlouhou dobu mě láká počin pořídit si klasického miníka. Jenže bych se před koupí raději v nějakém svezl, ale nikoho kdo ho má neznám. Tak bych chtěl touto cestou poprosit někoho ochotného (nejlépe z prahy) kdo by mě nechal svézt v tomto autě.
Za nabídky předem děkuji
Marwin


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Svezení před koupí mini clasic
PříspěvekNapsal: 08. zář 2021 14:25 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 01. zář 2021 12:53
Příspěvky: 21
Bydliště: Zlín
Marwingarden píše:
Ahoj všichni,
Již dlouhou dobu mě láká počin pořídit si klasického miníka. Jenže bych se před koupí raději v nějakém svezl, ale nikoho kdo ho má neznám. Tak bych chtěl touto cestou poprosit někoho ochotného (nejlépe z prahy) kdo by mě nechal svézt v tomto autě.
Za nabídky předem děkuji
Marwin


Ahoj,
Mám to úplně stejně tu ve Zlíně, i když já jsem pro Minika již z 99,5% rozhodnutý a již řeším detaily před hledáním toho pravého kousku po evropě. Ale přechodem ze 2 kol z anglického Triumphu je to pro mě jedinná cesta. Psal jsem i na FB stránku zda není někdo poblíž ale bez reakce.

Přeju ať brzy někoho najdeš přáípadně vyraž do brna na https://narozemini.cz/
Kdyby byl nějaký ochotný Zlíňák tak prosím také o kontakt kdo by semnou osobně prošel veškerá úskalí tohoto drobečka. :banana:

_________________
AUSTIN MINI 1000 MAYFAIR - r.v.1987


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Svezení před koupí mini clasic
PříspěvekNapsal: 10. zář 2021 10:53 
Offline
weban minifóra
weban minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 10. led 2005 10:35
Příspěvky: 1433
Bydliště: Plzeň/Praha
Tak je otazka co hledas... protoze svezeni treba v MPi je trosku neco jineho nez svezeni v obycejnem litru :-(

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Svezení před koupí mini clasic
PříspěvekNapsal: 10. zář 2021 14:45 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 08. zář 2021 13:39
Příspěvky: 7
Bydliště: Praha
Jasně o motoru je to také, ale mě spíš zajímá podvozek a jeho tvrdost. To že to bude tvrdé je jasné. Spíš jde o to jestli to budu schopen akceptovat. Nic méně díky pár lidem zde z fóra už jsem si ujasnil co bych chtěl za motor (mpi). Teď už jen kdyby se našel někdo kdo by byl ochoten mě nechat svést a pak už prakticky mohu vybírat. :D

Díky Marwin


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Svezení před koupí mini clasic
PříspěvekNapsal: 10. zář 2021 14:52 
Offline
weban minifóra
weban minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 10. led 2005 10:35
Příspěvky: 1433
Bydliště: Plzeň/Praha
Tak tvrde :-) zalezi proti cemu to budes srovnavat :-) samozrejme to neni zadne pohodlne auto, ale da se tomu dost pomoct prechodem napriklad na 10" kola, vymenit kamene gumove spalky za nove a tak no :-)

Takze se muzes svest v aute na 13" a reknes si, ze je to tvrde, ale zaroven se muzes svest ve stejnem aute na 12" nebo 10" a bude to ok....

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Svezení před koupí mini clasic
PříspěvekNapsal: 10. zář 2021 15:23 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 08. zář 2021 13:39
Příspěvky: 7
Bydliště: Praha
Jsem to blbě napsal. Je mi jasné že to bude tvrdé jako nic co jsem kdy řídil. A srovnávat to nechci s ničím. Je to mini a to je samo o sobě zvláštní kategorie. Nejde jen o komfort jestli se tomu tak dá říkat u mini, ale také o celkový pocit z jízdy. Vlastně to asi nedokážu zprávně popsat, ale ten kdo mini má, nebo měl asi ví o jakém pocitu se bavím. To auto tě uchvátí jako malýho kluka (holku), který dostal autíčko k vánocům. Je to jistá vlna rozkoše.
Alespoň já to tak u svých aut vždy měl.

Marwin


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Svezení před koupí mini clasic
PříspěvekNapsal: 13. zář 2021 10:39 
Offline
weban minifóra
weban minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 11. led 2005 12:58
Příspěvky: 1338
Bydliště: Frýdek-Pístek
Ono bude asi nejlepší zajet se podívat na Narozemini poslední víkend v září v Brně. Uvidíš tam všechny možné kombinace a varianty a když požádáš, určitě tě majitel rád sveze, aby sis udělal představu. Osobní přístup vydá za tisíc slov. A jak píše Mike. Ono se tomu dá už pak lecjak pomoci. Důležité je si ujasnit ten první nákup. Pokud chceš auto, co se co možná nejvíce jizdním stylem a pohodlím blíží běžnému autu, pak bych doporučil MPi verze 1997-2000. Možná i Spi 1995-96 se tomu dost blížily.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Svezení před koupí mini clasic
PříspěvekNapsal: 13. zář 2021 11:52 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 08. zář 2021 13:39
Příspěvky: 7
Bydliště: Praha
Narozemini jsem měl v plánu, ale už mám oslavu 40. Jako motor jsem vybral mpi. Kvůli spolehlivosti, 1,3(obsah nenahradíš) a jezdit budu hlavně mimo město a je to na každodenní ježdění. Tak mi to přišlo jako nejrozumější volba. Teď už se jenom svést a můžu shánět.

Díky Marwin


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Svezení před koupí mini clasic
PříspěvekNapsal: 13. zář 2021 16:01 
Offline
Čefák minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 10. led 2006 19:42
Příspěvky: 961
Bydliště: Petřvald 1
Pokud to budeš mít na každodenní ježdění tak počítej s tím že se svezeš "pouze" v motorkářské sezoně,
protože když s tím vjedeš do soli tak se ti Miník rozpadně.

_________________
na velikosti záleží / size matters
NR Mini Club


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Svezení před koupí mini clasic
PříspěvekNapsal: 13. zář 2021 19:07 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 06. srp 2017 12:43
Příspěvky: 49
Bydliště: Brno
Marwingarden píše:
Narozemini jsem měl v plánu, ale už mám oslavu 40. Jako motor jsem vybral mpi. Kvůli spolehlivosti, 1,3(obsah nenahradíš) a jezdit budu hlavně mimo město a je to na každodenní ježdění. Tak mi to přišlo jako nejrozumější volba. Teď už se jenom svést a můžu shánět.

Díky Marwin


Objem je jedna vec…spolehlivost druha.
Navic auta s karburatorem jsou za me podstatne jednodussi a opravis je “na parkovisti”…

At zije jednoduchost!

M

_________________
Social networking service - Brno Mini Classic Club (Facebook)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Svezení před koupí mini clasic
PříspěvekNapsal: 13. zář 2021 23:34 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 08. zář 2021 13:39
Příspěvky: 7
Bydliště: Praha
Jasně, jezdit se. Bude jen od jara do podzimu.
Já se karburátorům nebráním, jen mi přišlo na delší trasy zvolit 1,3 lepší, ale třeba se mýlím.
Co vy na to? Věčná otázka: 1,0 nebo 1,3 co do spolehlivosti?
Marwin


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Svezení před koupí mini clasic
PříspěvekNapsal: 14. zář 2021 07:45 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 01. zář 2021 12:53
Příspěvky: 21
Bydliště: Zlín
Marwingarden píše:
Jasně, jezdit se. Bude jen od jara do podzimu.
Já se karburátorům nebráním, jen mi přišlo na delší trasy zvolit 1,3 lepší, ale třeba se mýlím.
Co vy na to? Věčná otázka: 1,0 nebo 1,3 co do spolehlivosti?
Marwin


Připojím se zase do tématu ač jako Mini nepolíbený, já přecházím právě z motorky ( 3 válce - 3 karburátory ) právě na Mini místo ní, takže na sezóní provoz jako mazlíka. Toto dilema jsem řešil asi 2 měsíce v kuse ale nakonec jsem se rozhodl pro karturátor 1.0 právě pro tu jednoduchost servisu. Pokud není člověk úplné poleno tak zvládne vyčistit karburátor " na koleni" doma nehledě na to kdo již nějaký třeba ten motocykl doma má tak často již má i ultrazvukovou čističku.

Dělám si spoustu věcí sám ale také vím že na spoustu věcí nemám um ani zkušenost tak to budu řešit cizí pomocí. A jak již se psalo výše když zůstaneš někde viset tak jednodušší motor rozpophybuje každý druhý šikovný traktorista. ( ano v Praze takového bude problém hledat ale mimo města skvělá pomoc. )

_________________
AUSTIN MINI 1000 MAYFAIR - r.v.1987


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Svezení před koupí mini clasic
PříspěvekNapsal: 14. zář 2021 09:40 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 23. srp 2006 08:12
Příspěvky: 61
Bydliště: Janov u Litomyšle
Ahoj, nedá mi to, a musím se přidat. To co píše MiniMike, Ondra i Čefo platí na 100%.
Tady na fóru sice něco zjistíte, nicméně mini je natolik specifické, že jediné, co dá přehled je mrknout na nějaký minisraz (Narozemini je nejdřív) a tam nabrat moudra a zkušenosti od uživatelů, zkušených a minigurů. Bavit se o spolehlivosti, jestli 1,3 nebo 1,0 je mimo, každý miník je tak spolehlivý, jakou má péči, do toho vstupuje nezanedbatelný "anglický koeficient" :D . Jde také o to, jestli chci auto víc na blbnutí, nebo na turistiku, nebo chci zachovat původnost, jestli chci auto víc nasrané... Bavit se o tom jestli je auto tvrdé - to samo - je tolik variant velikostí a rozměrů kol, možností nastavení podvozku ... a navíc se to vůbec, ale vůbec nedá srovnávat s něčím jiným - možná s motokárou :shock: . Neledě na to, že asi neznám nikoho, kdo to myslí vážně a nepromítne do miníka své sny a představy a z toho vyplývající úspěšné či méně úspěšné úpravy. Stejně je to většinou vůz ve stálé evoluci - kromě vzácných kousků. Další téma je, jestli jsem schopen na autě neco udělat, nebo budu uživatel, jestli mám v dosahu někoho, kdo mi s autem je schopen pomoci či poradit - svěřit auto někomu, kdo nemá s miníkem zkušenost je cesta do pekel - viděl jsem auta poničená jen prostou výměnou kol v pneuservise - prohnuté prahy a podlahy. Jo - existují lidi, co opraví miníka na parkovišti - rozhodně to není traktorista. Vím o třech na Moravě a třech v Čechách.
Teoretický zájemce, co si myslí, že auto vybere jen podle internetu to buď nemyslí vážně, v horším případě může být zklamán či překvapen, do čeho se vlastně uvrtal.
Vycházejte z toho, že každý skutečný miníkář je svým způsobem pacient - rád poradí a pomůže, ale musí být snaha i z druhé strany.
Omlouvám se těm co tohle znají, že jsem se tak rozepsal a těším se na Narozemini na panáček :banana:

_________________
Zdar jak sviňa


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Svezení před koupí mini clasic
PříspěvekNapsal: 15. zář 2021 07:42 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 08. zář 2021 13:39
Příspěvky: 7
Bydliště: Praha
Chápu. Je jasné že mám otázky, které jsou diskutabilní a někdy i hloupé. To protože to auto neznám, tak se snažím dozvědět se co nejvíce. V případě že bych to auto znal, reagoval bych stejně a asi bych to ani lépe nenapsal. Vždyť nejlépe každý pozná auto až když ho vlastní a jezdí s ním.
Tím bych chtěl poděkovat lidem z fóra se kterýma jsem v kontaktu ať už písemně nebo telefonicky či osobně, za ochotu sdílet informace. Jsou mi velikým přínosem.

Díky Marwin


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Svezení před koupí mini clasic
PříspěvekNapsal: 15. zář 2021 08:25 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra

Registrován: 30. pro 2020 16:23
Příspěvky: 60
Bydliště: Jaworzno, PL
Marwingarden píše:
Já se karburátorům nebráním, jen mi přišlo na delší trasy zvolit 1,3 lepší, ale třeba se mýlím.

Jen bych podotkl, že 1.3 nemusí být jen SPI/MPI, ale může být i karbec, jen jich není v inzerci mnoho (spíš vůbec).

_________________
Rover Mini 1275cc 1991, Alfa Romeo Giulietta 2.0JTDm 2011
Ex: Alfa Romeo 164 2.0 V6TB 1995, Honda Civic 8G 1.8 2010, Seat Leon 1.4 FR ST 2017, Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 2007 berlina, Fiat Stilo 1.4 MW 2007


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Svezení před koupí mini clasic
PříspěvekNapsal: 27. zář 2021 07:06 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 08. zář 2021 13:39
Příspěvky: 7
Bydliště: Praha
Tak se mi povedlo se svést v tomhle malém vozítku. Zážitek se těžko posisuje, ale jedno je jisté, je to motokára (jak to tu mnozí psali). Přičemž není zdaleka tak tvrdá jak se vypráví. A můj “strach” z tvrdosti byl po pár metrech pryč.
Svezení proběhlo naprosto plné adrenalinu a radosti v mini 1,3 karbec. Výkon byl ohromující. Kdo to nezažil, jako já, musí se tím svést.

Marwin


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz